Děti poslouchají Pink Floyd


Alexander Gorkow

Rozverné i melancholické retro o síle hudby a sourozeneckém poutu

And you run and you run to catch up with the sun...

Sestře je šestnáct, má nemocné srdce, obdivuje Pink Floyd a svým suchým humorem a vzdorovitostí bojuje proti establishmentu. Bratrovi je deset, trochu koktá, obdivuje starší sestru a kromě agresivních spolužáků bojuje hlavně s vlastním, teprve se formujícím světonázorem. Pink Floyd v okolí Düsseldorfu nejspíš nemají oddanější fanoušky než tyhle dva.

Alexander Gorkow (*1966) ve svém románu zachycuje sedmdesátá léta, jak je prožil na vlastní kůži, a výsledkem je úsměvné, někdy až groteskní vyprávění o nesmírné síle hudby, která mívala ambice měnit svět – životy hrdinů románu ze západoněmeckého předměstí bezpochyby změnila jednou provždy.

Číst více
349,00 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Počet stran 200
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 05.09.2022
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,323 kg
Jazyk čeština
Původní název Die Kinder hören Pink Floyd
Původní jazyk němčina
Překladatel Marie Voslářová
EAN 9788076623828
Věk od 15
Edice Fleet
Typ Kniha
Vazba vázaná s papírovým potahem bez laminace

Recenze

iliteratura.cz - S Pink Floydy v obýváku


V krátkém autobiografickém románu Děti poslouchají Pink Floyd (2022) složil Alexander Gorkow (nar. 1966) poctu nejen britské progresivně rockové skupině, která ho formovala téměř celý život, ale také vlastní rodině a dětství, jež strávil nedaleko rušného letiště na předměstí Düsseldorfu. Kniha na první pohled zaujme hned dvojím způsobem, jednak provokativním titulem spojujícím „děti“ s poslechem p... Více

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.