Toulavé kočky z Homsu


Eva Nourová

Rozhodl se neutíkat, ale bojovat za svobodu.

„V arabštině se říká, že kočka má sedm duší, ve švédštině, že má devět životů. Ty musíš mít jak sedm duší, tak devět životů, si nedovedu vysvětlit, že jsi přežil tak dlouho.“

Sámího dětství by bylo jako každé jiné, kdyby nevyrůstal v největším syrském městě uprostřed válečné vřavy. Něžný, divoký, dojemný, ale i drsný příběh sleduje na základě skutečných událostí dospívání mladého muže, který udělá cokoli, aby si uchoval svůj sen o domově a rodné zemi a mohl milovat svou osudovou ženu Sarah.

Eva Nourová je pseudonym, který má ochránit identitu hlavní postavy Sámího a jeho rodiny.

Kniha je inspirována příběhy, jaké přinesly Hosseiniho Lovci draků, ale také svědecká literatura, jakou psal maďarský nositel Nobelovy ceny Imre Kertész, např. v románu Člověk bez osudu či Kádiš za nenarozené dítě.

Číst více
329,00 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Žánr román
Počet stran 256
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 29.03.2021
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,391 kg
Jazyk čeština
Původní název De hemlösa katterna i Homs
Původní jazyk švédština
Překladatel Helena Matocha
EAN 9788074739927
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s papírovým potahem bez laminace

Recenze

iliteratura.cz - Eva Nourová – Toulavé kočky z Homsu


... „Toulavé kočky z Homsu jsou velmi silný, srdceryvný příběh o životě uprostřed válečné vřavy, která navíc dodnes neutichla, a citlivému čtenáři patrně nedají klidně spát.“ ...

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.