Conn Iggulden


Conn Iggulden o sobě tvrdí, že je odmalička fascinovaný příběhy. Než se stal spisovatelem na plný úvazek, přednášel sedm let historii na Londýnské univerzitě. Napsal již několik historických románů, z nichž některé se představily i českým čtenářům, například trilogie o Čingischánovi či tetralogie věnovaná životu Julia Cézara. Ve své nejnovější historické sérii čerpá z anglických dějin: vrací se k takzvané Válce růží. Iggulden se opírá o důkladnou znalost historie, ale zároveň umí vystavět dramatický příběh, v němž dávné děje a postavy ožívají před očima. Svým působivým stylem bez příkras čtenáře přenese přímo doprostřed válečné vřavy na bojištích nebo k tajným jednáním za zdmi středověkých hradů.

Související akce a aktuality:

Co (možná) nevíte o válce růží

Co (možná) nevíte o válce růží
redakční seriály
Spojení „válka růží“ (1455–1487) slyšel minimálně párkrát v životě jistě každý, nejčastěji zřejmě v hodinách dějepisu, kde se většinou odbývá krátkou poznámkou o tom, že šlo o krvavou občanskou válku v Anglii mezi rody Lancasterů a Yorků, která vyústila v nástup tudorovské dynastie na anglický trůn.

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.