Zkáza ostrova Sachalin


Eduard Verkin

Postapokalyptická sci-fi v duchu nejlepší ruské klasiky

Svět zničí jaderná válka mezi USA a Severní Koreou – ty, co přežijí, navíc postihuje zákeřný virus, který je mění v?živoucí mrtvoly. Nedotčené zůstalo jen Japonsko a ruský ostrov Sachalin, ležící kousek na sever od Japonska a na východ od Ruska. Sachalin je přelidněn Číňany, Korejci a Japonci a podmínky na něm připomínají peklo – pracovní tábory, etnické čistky, lynče, znásilňování…Lila, dcera Rusky a Japonce, se na ostrov coby doktorandka v oboru aplikované futurologie vydává v doprovodu profesionálního zabijáka Arťoma, aby zkoumala podmínky v tamních věznicích a celkovou situaci na ostrově. Už tak nebezpečná výprava se změní v holý boj o přežití, když ostrov postihne zemětřesení, všechna vězení a tábory jsou zničeny, a navíc se ostrov přiblíží k Rusku natolik, že na něj mohou vniknout virem infikovaní lidé.

Zkáza ostrova Sachalin je první Verkinův román pro dospělé a po svém vydání v roce 2018 zaznamenal úspěch doma i ve světě. V Rusku si vysloužil dvě nominace na prestižní literární ocenění a práva se prodala do více než deseti jazyků.

„Tohle není obyčejný sci-fi thriller, je to bible nového věku.“ – krupasbp.ru

„Zkáza ostrova Sachalin je tak brilantně napsaný román, že je pro mě naprostou senzací.“ – Andrej Rubanov, renomovaný ruský autor

Z ruštiny přeložil Lukáš Klimes.

Číst více
449,00 Kč doporučená cena
V prodeji

detailní informace

Počet stran 456
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 03.05.2021
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,449 kg
Jazyk čeština
Původní název Ostrov Sachalin
Původní jazyk ruština
Překladatel Lukáš Klimeš
EAN 9788076621497
Věk od 15
Edice Alterum
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.