Kompas


Mathias Enard

Křehký milostný příběh v kontextu, který překypuje fascinujícími informacemi o kultuře Středního východu.

Franz Ritter není ve své kůži. Muzikolog specializující se na středněvýchodní vlivy v hudbě trpí ve svém vídeňském bytě nespavostí. Celou noc vzpomíná na svou lásku k Sarah, francouzské orientalistce, s níž se seznámil, když kdysi přijela do Rakouska na konferenci. Příběh jejich vztahu se odvíjí na pozadí dějin orientalistiky i událostí v moderním arabském světě (arabské jaro, islámský chalífát, íránská revoluce a další) i Franzových vlastních cest do Istanbulu, Damašku, Teheránu a dalších míst, kde Sarah opakovaně potkává.

Kompas je milostný příběh vyprávěný rovněž jako přehled toho, čím vším Východ přispěl k utváření identity a kultury Západu. Je to poutavý, melancholický román, který ve snaze zmírnit současné rozpory mezi oběma kulturami pracuje s odkazy na jejich staletí trvající dialog a vzájemné umělecké ovlivňování. Kompas je křehký román, jakási středněvýchodní variace na esejistický román DUNAJ Claudia Magrise; vzájemně se v něm prolínají a proplétají různorodé půvaby nám málo známého světa.

Číst více
429,00 Kč doporučená cena
Nedostupné
Podobné

detailní informace

Počet stran 400
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 21.10.2019
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,552 kg
Jazyk čeština
Původní název Boussole
Původní jazyk francouzština
Překladatel Petr Felčer
EAN 9788074739019
Věk od 15
Edice Fleet
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

autor knihy

Mathias Enard Mathias Enard

Mathias Enard


Mathias Énard patří k největším hvězdám současné francouzské literatury. Po studiích arabštiny a perštiny pobýval několik let na Blízkém a Středním východě, až se roku 2000 usadil v Barceloně, kde žije dodnes. Spolupracuje se španělskými i francouzskými literárními časopisy, překládá z arabštiny. K nejvýznamnějším dílům patří romány Dokonalá střelba, Pásmo, Ulice Zlodějů nebo Kompas, za nějž obdržel Goncourtovu cenu.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.