Nápad za miliardu


Michael Mareš

Z nuly až na vrchol. Deset příběhů úspěšných českých startupů a jejich zakladatelů.

Ještě před čtyřicítkou zažili mezinárodní úspěch ve světě byznysu. Tomáš Čupr, Josef Průša, Simona Kijonková a další osobnosti stojící za úspěšnými českými startupy, jejichž hodnota překročila hranici miliardy korun. O čem snili v dětství? Co je žene dál? Jak se poučili ze svých nezdarů? Sbírku soukromých i profesních příběhů doplňují rady a tipy, které jednotlivým podnikatelům a jejich firmám pomohly dostat se až na vrchol.

Autor Michael Mareš si pro svou knihu záměrně vybral odvětví technologických startupů, protože ho jako novinář posledních téměř patnáct let pozorně sleduje. Za tu dobu úspěšné startupisty poznal opravdu zblízka, během četných rozhovorů probíral jejich život, kariéru i pohled na svět. Hodně času strávil také povídáním s jejich kolegy, spolupracovníky, kamarády, konkurenty či rodinnými příslušníky. Podařilo se mu tak podrobně popsat osobní i byznysovou dráhu lidí, kteří stojí za vznikem těchto firem, značek a společností: Slevomat, DámeJídlo, Rohlík.cz, Socialbakers, Time is Ltd., Livesport, Productboard, Ytica, Zoom International, Kiwi.com, Zásilkovna, ShipMonk, Beat Games, Prusa Research.

Partnerem knihy je společnost CISCO.

Mediálním partnerem knihy je server CzechCrunch.

Číst více
399,00 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Počet stran 296
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 19.09.2022
Formát 160x240 mm
Hmotnost 0,602 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Michael Tomeš
EAN 9788076623842
Věk od 15
Edice IN
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

autor knihy

Michael Mareš Michael Mareš

Michael Mareš


Narodil se v roce 1984 v Ústí nad Orlicí, od roku 1999 žije v Praze. Vystudoval Arcibiskupské gymnázium a mediální studia na Fakultě sociálních věd UK. V rámci vysokoškolských výměnných pobytů strávil rok v Aarhusu na prestižní Danmarks Journalisthøjskole a také semestr v USA na State University of New York. Ještě během vysoké školy začal pracovat v Hospodářských novinách, v roce 2011 se stal členem zakládající redakce české verze magazínu Forbes. Dělal řadu profilových rozhovorů s významnými osobnostmi byznysu i společenského dění, například s Jaromírem Jágrem, Petrou Kvitovou, Karlem Komárkem, Robertem Kynclem nebo Ivo Lukačovičem. Měl také na starosti vedení technologického čtvrtletníku Forbes Next a projekt 30 pod 30. Publikoval i v zahraničí – jeho články vyšly například v tištěných amerických magazínech Forbes a Newsweek. V létě 2020 odešel pracovat do společnosti Livesport, kde se na manažerské pozici věnuje rozvoji a expanzi platformy FlashNews. Je ženatý a má dvě děti.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.