Mendelův trpaslík


Simon Mawer

Strhující příběh vědce, který zasvětil svůj život studiu genetické poruchy, jež těžce poznamenala jeho samotného.

Mendelův trpaslík vypráví příběh vědce, který zasvětil svůj život studiu genetické poruchy, jež těžce poznamenala jeho samotného. Benedict Lambert, který dokáže nahlížet vlastní osud se svérázným humorem i sebeironií, přitom neřeší pouze náročný vědecký úkol. Jako vědec i jako člověk se musí vyrovnat také se zásadními etickými otázkami: Smíme ve snaze dosáhnout osobního štěstí manipulovat se životy jiných? Se samotným osudem? A jakou cenu za to můžeme zaplatit?

Paralelu k příběhu Benedicta Lamberta vytváří v románu životní osud jeho vzdáleného příbuzného, slavného genetika Gregora Mendela. Také v této Mawerově próze se tedy – podobně jako v již zmíněném Skleněném pokoji – objevuje i řada českých, respektive moravských reálií.

Číst více
399,00 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Počet stran 304
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 03.06.2019
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,442 kg
Jazyk čeština
Původní název Mendels Dwarf
Původní jazyk angličtina
Překladatel Lukáš Novák
EAN 9788074738296
Věk od 15
Edice Fleet
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

autor knihy

Simon Mawer Simon Mawer

Simon Mawer


Simon Mawer je úspěšný britský autor, který si navzdory tomu, že svou prvotinu vydal poněkud neobvykle až na prahu čtyřicítky, již získal svými romány popularitu mezi čtenáři i přízeň literární kritiky jak v Evropě, tak v Americe. V češtině vyšlo několik jeho románů, největší úspěch u českých čtenářů sklidil Skleněný pokoj, který byl nominován i na prestižní Man Bookerovu cenu.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.