Detaily

Skuliny existence


"Z horečnatých vzpomínek na čtvero zásadních postav z vypravěččiny minulosti se rodí čtvero neobvyklých, melancholických i lehce úsměvných portrétů. Originální zachycení složitostí i pozoruhodností života se ve Švédsku stalo knihou roku 2022."

iliteratura.cz, 23.04.2024
Černočerné srdce

Vražda na hřbitově, pronásledování na síti. Nová detektivka Rowlingové nutí číst dál


"Anomie. Stav, ve kterém přestávají platit pravidla a vytrácí se veškerá morálka. V dlouho očekávané novince Roberta Galbraitha alias J. K. Rowlingové je to nejen leitmotiv vyprávění, ale také přezdívka klíčové postavy. Dvojici detektivů kniha zavádí na okraj společnosti, do hned několika líhní nenávisti. Dlouho je tam nechává zmatené, napjaté a nakonec trochu zaskočené. Stejně jako čtenáře."

magazin.aktualne.cz, 27.02.2024
Moudrost mnicha

Pralesní moudrost pro život ve 21. století


„To, co Björn Lindeblad sepsal v knize Moudrost mnicha o sedmnácti letech života v mnišském rouchu, rozhodně nejsou jen životní moudra a nudné vyprávění o zkoumání vlastního nitra. Jde o hluboce lidský příběh, odpovídající na spoustu otázek ohledně života lidí, kteří na cestě za sebou samými opustí zajeté koleje západního světa.“

iliteratura.cz, 31.07.2023

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.