Rozhovor s překladatelkou Adélou Špínovou

Rozhovor s překladatelkou Adélou Špínovou

V lednu vyšla v našem nakladatelství detektivka Temná pláň, třetí díl čtenářsky oblíbené série spisovatele Andyho Maslena, kterou do češtiny překládá Adéla Špínová. Kdo jsou její oblíbené postavy a s jakými oříšky se během své práce potýkala? Přečtěte si v následujícím minirozhovoru.

Číst více

Místo činu Kladno

Místo činu Kladno

V únoru vyšla v Knize Zlín vynikající původní česká krimi ze sportovního prostředí Ovál autora Jiřího Homoly. Ukrývá v sobě vše, co má správná detektivka mít – sympatického a zároveň excentrického vyšetřovatele, řadu zajímavých vedlejších postav, poctivé policejní postupy a napětí až do samotného konce. Další předností téhle knihy je to, že se odehrává v běžných kulisách českého maloměsta (mrtvola byla nalezena na kladenském stadionu Sletiště) a příběh působí civilně a uvěřitelně. Schválně posuďte sami a nechte se nalákat následující ukázkou.

Číst více

Má cesta z pekla ke svobodě proběhla na Mostě špionů 11. 2.

Má cesta z pekla ke svobodě proběhla na Mostě špionů 11. 2.

Před třiceti osmi lety, 11. února 1986, proběhla na Glienickém „Mostě špionů“ v Berlíně poslední vyměněna zajatců východního a západního bloku za studené války. Jeden z aktérů této akce, někdejší valdický vězeň, ale také soukolím dějin do kouta zahnaný tajný agent Jaroslav Javorský, se odhodlal svěřit se svým, téměř neuvěřitelným, příběhem skutečně až po mnoha letech. V knize „Most špionů aneb má cesta z pekla ke svobodě“ , jejíž „horkou“ kapitolu o zmíněných událostech si můžete přečíst zde.

Číst více

Most špionů v Knihovně Václava Havla

Most špionů v Knihovně Václava Havla
akce a aktuality

Kniha „Most špionů aneb má cesta z pekla ke svobodě“ bezesporu splňuje požadavky žánru literatury faktu a zároveň knižního thrilleru. Jak jsme se přesvědčili během besedy v Knihovně Václava Havla, kde jsme knihu 6. 11. pokřtili, životopisný příběh někdejšího agenta a později komunisty pronásledovaného a mučeného politického vězně přeplněný sál zaujal.

Číst více

Zákulisní střípky z přípravy zaklínačské encyklopedie

Zákulisní střípky z přípravy zaklínačské encyklopedie

Na pultech knihkupectví se v těchto dnech objevila skutečná lahůdka pro všechny fanoušky nejslavnější fantasy ságy všech dob Zaklínač – encyklopedie. Nádherně ilustrovaná publikace provází po jednotlivých královstvích Kontinentu a představuje hlavní postavy a tvory tohoto bájného světa. Jelikož obrázkové knihy nevycházejí v Knize Zlín tak často, rozhodli jsme se s vámi podělit o pár zajímavostí z procesu přípravy českého vydání.

Číst více

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.