Velikost

Rozměry jako klíč k pochopení světa

Vaclav Smil

Pronikavý vhled do světa rozměrů a proporcí od autora, kterého doporučuje i Bill Gates

„Psaní knihy o velkém tématu – ať už jde o energetiku, ekonomiku, životní prostředí, dějiny malířství, populační růst nebo pandemie – je vždy nemilosrdným cvičením v tom, co do ní nezahrnout,“ říká sám Smil, který tuto korekci zvládá naprosto brilantně.

Kniha je poutavá právě proto, že přesně udržuje míru faktografie na jedné a čtivosti na druhé straně. Na základě analýzy prostých dat i prostých skutečností ze světa, který nás obklopuje, přináší zajímavé závěry. Fundované pro náročné zájemce o globální svět a vědu, a přitom naprosto srozumitelné pro běžného čtenáře

Vaclav Smil, renomovaný autor, jehož knihy doporučuje čtenářům se zájmem o moderní svět Bill Gates, tentokrát zkoumá, jak velikosti ovlivňují život na planetě Zemi. Vysvětluje klíčové procesy utvářející velikosti v přírodě, společnosti i v technologiích. Boří mýty o proporcích, zabývá se lidským tělem, zoologií i uměleckým díly. Zkoumá takzvaný zlatý řez. Odhaluje např. to, co Jonathan Swift nedomyslel v Gulliverových cestách: nohy obra z Brobdingnagu by se pod jejich obrovskou váhou lámaly! Smil se též nebojí přímo po hlavě vrhnout do řešení nejspornějšího [MI3]problému ergonomie, kterým je velikost sedadel v letadle. Bez nadsázky lze říci, že tato fascinující a rozsáhlá publikace změní způsob, jakým se díváte na naprosto vše kolem vás!

Číst více
499,00 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Počet stran 448
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 15.01.2024
Formát 135x190 mm
Hmotnost 0,589 kg
Jazyk čeština
Původní název Size
Původní jazyk angličtina
Překladatel Ivo Magera
EAN 9788076625396
Věk od 15
Edice TEMA
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

autor knihy

Vaclav Smil Vaclav Smil

Vaclav Smil


Vaclav Smil (1943) je autorem více než třiceti knih o energii, životním prostředí, potravě a historii technického pokroku. Do roku 2011 působil na University of Manitoba v Kanadě, kde dosáhl titulu Distinguished Professor. Je prvním neamerickým držitelem ocenění Award for Public Understanding of Science and Technology organizace American Association for the Advancement of Science. V roce 2010 byl časopisem Foreign Policy zařazen do žebříčku Top 100 Global Thinkers (první stovka nejvlivnějších globálních myslitelů). Je také členem Královské vědecké společnosti a držitelem druhého nejvyššího kanadského vyznamenání Order of Canada. Smilovy knihy obdivuje a doporučuje Bill Gates a Smil se soukromě stýká také se zakladatelem Facebooku Markem Zuckerbergem.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.