Proč věříme dezinformacím?

Strategická komunikace jako možná cesta z bludného kruhu

Tomáš Kolomazník, Zdeněk Rod, Štefan Sarvaš

Fenomén dezinformací od nejstarších dob až po současnost

Dezinformace nejsou jen průvodním jevem moderní doby – jsou staré jako lidstvo samo. Proč máme tendenci jim věřit? Z jakého důvodu selhává naše kritické myšlení? Jak se jim bránit? Pomůže nám strategická komunikace? Na všechny tyto otázky odpovídá publikace, která vznikla na základě letitých zkušeností bezpečnostních analytiků a mediálních specialistů. Díky názorným grafikám, konkrétním případům a informacím od předních expertů budete mít jistotu, že se v záludném světě fake news a propagandy neztratíte.

„Snad žádný jiný fenomén neprorostl naší každodenní realitou s takovou rychlostí a samozřejmostí jako právě vědomí přítomnosti dezinformací – se všemi průvodními jevy od názorové roztříštěnosti společnosti bující zvláště na sociálních sítích přes antisystémové demonstrace na náměstích až po napětí uvnitř mnoha komunit, motivované neschopností či neochotou mluvit o konfliktních tématech štěpících jak širší společenství, tak jednotlivé rodiny.

Kniha Tomáše Kolomazníka, Zdeňka Roda a Štefana Sarvaše analyzuje tento stav v širokých interdisciplinárních souvislostech a s dobrou znalostí domácího i mezinárodního kontextu.“ Doc. Mgr. Marie Koldinská, Ph.D.

Číst více
399,00 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Počet stran 256
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 13.05.2024
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,354 kg
Jazyk čeština
EAN 9788076626515
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

autor knihy

Tomáš Kolomazník Tomáš Kolomazník

Tomáš Kolomazník


Je spoluzakladatelem a ředitelem poradenské firmy Center for Security Consulting. Věnuje se bezpečnostní politice, obrannému průmyslu, kybernetické a informační bezpečnosti. Je členem bezpečnostní komunity při Geneva Centre for Security Policy Alumni Association. Účastní se mezinárodních projektů, vystupuje na konferencích a publikuje o bezpečnostních tématech doma i v zahraničí. V minulosti pracoval na Ministerstvu obrany na Sekci obranné politiky a strategie, kde měl na starosti mezinárodní vztahy. V současné době vyučuje na soukromé vysoké škole Ambis v Praze a zároveň absolvuje PhD studia na Metropolitní univerzitě Praha.

Zobrazit profil autora
Zdeněk Rod Zdeněk Rod

Zdeněk Rod


Působí jako akademicko-vědecký pracovník na Katedře politologie a mezinárodních vztahů Západočeské univerzity v Plzni. Dále spoluřídí pražskou bezpečnostní konzultační firmu Center for Security Consulting a vyučuje na Katedře bezpečnosti a práva na soukromé vysoké škole Ambis v Praze. Zdeněk se mimo jiné specializuje na bezpečnostní studia. V minulosti studoval na univerzitách v Lublani, Budapešti a na Evropské bezpečnostní a obranné akademii v Bruselu. Absolvoval několik výzkumných pobytů v zahraničí. V minulosti pracoval na Ministerstvu obrany ČR na oddělení hybridních hrozeb. Publikoval celou řadu akademických publikací, policy dokumentů a novinových článků a účastnil se nespočtu vědeckých i policy konferencí doma i v zahraničí. 

Zobrazit profil autora
Štefan Sarvaš Štefan Sarvaš

Štefan Sarvaš


Přes patnáct let pracuje na různých regionálních a globálních pozicích pro společnost Mars. Jeho doménou jsou Consumer & Market Insights, je členem interní konzultační skupiny zaměřené na Growth Legacy Strategic Program, společnou iniciativu společnosti Mars a největším marketingovým institutem na světě Ehrenberg Bass Institute for Marketing Science na Univerzitě v Adelaide, Austrálie. V rámci konzultační činnosti se věnuje především marketingovým a komunikačním strategiím a je odpovědný za oblast kognitivních předpojatostí v rozhodování o těchto strategiích a jak jim předcházet.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.