Teď je to na nás


Jostein Gaarder

Životní filosofie pro děti i dospělé podle autora bestselleru Sofiin svět

Život ve všech svých podobách fascinoval Josteina Gaardera odmala. A protože se na tom ani po několika desetiletích nic nezměnilo, rozhodl se předat svůj údiv dál. Ve sbírce úvah koncipovaných jako dopis vnoučatům přemítá nad životem, smrtí, náboženstvím, časem, láskou, přírodou nebo budoucností. A v záplavě složitých i podnětných otázek hledá odpověď na tu nejdůležitější: Jak můžeme zachovat planetu pro generace, jež přijdou po nás?

„Svět je takový, jak ho prožíváme.“

Jostein Gaarder (* 1952) je norský spisovatel. Napsal řadu knížek pro děti a mládež, nejznámější je ale díky románu Sofiin svět, v němž ve formě poutavého příběhu pro děti zpracoval dějiny filozofie. Gaarder pochází z učitelské rodiny, vystudoval skandinávské jazyky a teologii na univerzitě v Oslu a v letech 1981–1991 vyučoval filozofii a literaturu na vysoké škole v Bergenu. Po obrovském úspěchu Sofiina světa z roku 1981 (česky poprvé 1995) se mohl začít naplno věnovat psaní. Ve svém prvním románu pro dospělé Loutkář (Dukkeforeren, 2016, česky 2017) o lingvistovi Jakopovi, který těžko hledá cestu k jiným lidem, autor zužitkoval svou vášeň po etymologii. V novele Tak akorát (Akkurat passe, 2018, česky 2019) se zamýšlí na životními prioritami a klade si otázku, jak se vyrovnat s konečností lidské existence. Jeho knihy jsou přeloženy do více než padesáti jazyků.

Číst více
349,00 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Počet stran 192
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 03.10.2022
Formát 115x185 mm
Hmotnost 0,259 kg
Jazyk čeština
Původní název Det er vi som er her na
Původní jazyk norština
Překladatel Jarka Vrbová
EAN 9788076624108
Věk od 15
Edice IN
Typ Kniha
Vazba vázaná s papírovým potahem bez laminace

autor knihy

Jostein Gaarder Jostein Gaarder

Jostein Gaarder


Jeden z nejznámějších norských spisovatelů má na svém kontě knihy převážně pro děti a mládež. Studoval skandinávské jazyky a teologii na univerzitě v Oslu a v letech 1981–1991 vyučoval filosofii a literaturu na vysoké škole v Bergenu. Kniha Sofiin svět, román o dějinách filosofie, autora proslavila a stala se světovým bestsellerem. Po úspěchu Sofiina světa přestal Gaarder učit a začal se naplno věnovat psaní knih. V roce 2017 vyšel česky jeho román Loutkář. Gaarderovy knihy jsou přeloženy do více než padesáti jazyků.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.