Doktor Proktor a konec světa. Možná... (3)


Jo Nesbo

Svět se řítí do záhuby, ale doktor Proktor se svými kamarády a vynálezy si ví vždycky rady!

Dvojice kamarádů, zrzatý kluk Bulík a dobrosrdečná Líza, se se svým kumpánem, podivínským vynálezcem doktorem Proktorem opět pouštějí do nových dobrodružství. Tentokrát nejde o nic menšího než o konec světa. Jenže na takovou maličkost už sami nestačí, obzvlášť když je většina lidstva už zhypnotizovaná… A tak spojí síly s paní učitelkou Strobeovou a učitelem dílen Gregorem Galvaniem. Tým Pěti přemožitelných se sedminohým peruánským pavoukem jako třešničkou na dortu čelí výzvě zachránit svět před tajuplnými ponožkovými zlodějíčky, kteří na sebe umí brát jinou podobu, nebo se dokonce stát neviditelnými!

Text doprovází ilustrace předního norského ilustrátora Pera Dybviga.

JO NESBO

Jo Nesbo je norský spisovatel a hudebník, původním vzděláním ekonom a finanční analytik. Je autorem úspěšné detektivní série započaté v roce 2013 románem Netopýr, v níž vystupuje svérázný kriminalista Harry Hole. Série Nesbomu přinesla obrovský úspěch, obdržel za ni několik ocenění. Mimo série s Harry Holem ale píše například i knihy pro děti. Jeho dílo bylo přeloženo do více než třiceti jazyků a vychází ve více než stovce zemí.

Číst více
349,00 Kč doporučená cena
V prodeji

detailní informace

Počet stran 328
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 15.03.2021
Formát 145x210 mm
Hmotnost 0,529 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 3
Původní název Doktor Proktor og verdens undergang. Kanskje
Původní jazyk norština
Překladatel Jiří Váňa Stigen
EAN 9788076621084
Věk od 8
Edice Trix
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

autor knihy

Jo Nesbo Jo Nesbo

Jo Nesbo


Jo Nesbo je světoznámý norský spisovatel a hudebník, proslul zvláště sérií kriminálních románů s vrchním komisařem Harrym Holem, z nichž první vyšel již v roce 1997. Píše ale také thrillery, povídky či knihy pro děti, v nichž jako hlavní postava vystupuje potrhlý vynálezce doktor Proktor. Za svou tvorbu získal řadu domácích i zahraničních literárních ocenění. Jeho knihy se dočkaly překladu do více než padesáti jazyků a celosvětově se jich prodalo již přes 55 milionů.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.