Českoslovenští vyzvědači


Karel Pacner

Obsáhlý třídílný svazek utajených příběhů československých špionů

Tři díly Československých vyzvědačů jsou ojedinělým dílem, které nebude dlouho překonáno. Obsahuje řadu klíčových příběhů, které charakterizují vývoj československé špionáže. Autor se opíral o archivní spisy a své rozhovory s desítkami vysloužilých špionů během posledních tří desetiletí. Po začátcích v nově vzniklé republice charakterizované osobnostmi, jako byli generálové Čeněk Haužvic a František Moravec, popsal několik špičkových špionů z doby války. Následuje dlouhé období civilní a vojenské rozvědky sloužící komunistické moci a často také zájmům Moskvy. Podařilo se jim získat informátory mezi vysoce postavenými západními politiky, jako byli britští labourističtí poslanci a ministři, šéf rakouské kontrašpionáže či náměstek prefekta Velké Paříže. Rozčarování z komunistického režimu přivedlo k práci pro Západ několik politiků, manažerů a zpravodajců – někteří skončili ve vězení, jiní včas unikli. Karel Pacner rozkrývá tyto příběhy a přináší nové skutečnosti o československých vyzvědačích, nelegálech i tzv. krtcích či dublerech, ale též o samotné historii našeho státu v souvztažnosti k době dnešní, kdy hrozba a vliv výzvědných služeb je stále aktuální. Pacnerovo realistické dílo předčí mnohé špionážní romány

Číst více
999,00 Kč doporučená cena
V prodeji

detailní informace

Počet stran 1464
Datum vydání 30.11.2020
Formát 130x200 mm
Hmotnost 1,773 kg
Jazyk čeština
EAN 9788076620551
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba brožovaná šitá s chlopněmi

autor knihy

Karel Pacner Karel Pacner

Karel Pacner


Po absolvování VŠE nastoupil Karel Pacner v roce 1959 do redakce Mladé fronty, kde pracoval až do odchodu do důchodu. Věnoval se popularizaci vědy, zvláště kosmonautiky – v létě 1969 byl jedním ze dvou Čechů, kteří byli osobně přítomni u vypuštění Apolla 11 k Měsíci na mysu Canaveral. Od roku 1990 se rovněž věnuje moderním dějinám a historii špionáže. Napsal 60 knih literatury faktu, například Hledáme kosmické civilizace, Osudové okamžiky Československa, Osudové okamžiky XX. století, Doteky dějin, Géniové XX. století, Velmistři špionáže, Tajný závod o Měsíc, Českoslovenští vyzvědači a další. Dostal několik cen za popularizaci vědy i za knižní tvorbu. Knižní rozhovor s Karlem Pacnerem Psaní jako posedlost vyšel necelý měsíc před autorovou smrtí v roce 2021.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.