Než vystydne káva


Tošikazu Kawaguči

Pokud byste měli možnost vrátit se zpět v minulosti, využili byste ji?

Co byste řekli tomu, kdybyste se mohli vrátit do minulosti, ale jen na chviličku, než vám vystydne káva? V jedné malé kavárně, pojmenované podle známé neapolské písně Funiculi funicula, prý mají místo, které vám to umožní.

Má to ale háček. Můžete se setkat pouze s lidmi, kteří kavárnu již někdy v minulosti navštívili. Ať uděláte cokoliv, přítomnost tím nezměníte. Při pobytu v minulosti se z místa nesmíte vzdálit. Váš čas v minulosti začíná nalitím kávy a končí, když káva vystydne. A tím výčet podivných pravidel nekončí.

Přesto se najdou lidé, kteří, když se o této možnosti doslechnou, se rozhodnou ji využít. Kniha nabízí čtyři příběhy osob, které se o cestu v čase pokusily, a jejich dojemná rozuzlení:

Milenci: příběh ženy, která se rozešla s mužem, za něhož se chtěla vdát

Manželé: příběh muže, ztrácejícího paměť, a jeho ženy, zdravotní sestry

Sestry: příběh ženy, která utekla z domu, a její mladší sestry, která milovala jídlo

Matka a dcera: příběh těhotné ženy, která v kavárně pracuje

Číst více
299,00 Kč doporučená cena
Nedostupné

detailní informace

Počet stran 192
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 08.04.2019
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,331 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 1
Původní název Before The Coffee Gets Cold
Původní jazyk Japonština
Překladatel Ivona Barešová
EAN 9788074737695
Věk od 15
Edice Fleet
Typ Kniha
Vazba vázaná s papírovým potahem bez laminace

autor knihy

Tošikazu Kawaguči Tošikazu Kawaguči

Tošikazu Kawaguči


Japonský spisovatel Tošikazu Kawaguči se narodil v roce 1971 ve městě Ibaraki v prefektuře Ósaka. Původně scénárista a režisér divadelního spolku Sonický hlemýžď (Onsoku katacumuri) stojí v současné době v čele divadelní skupiny 1110 Produce. Mezi jeho nejznámější hry patří COUPLE, Píseň západu slunce (Jújake no uta) a Family time. Román Než vystydne káva (Kóhí ga samenai uči ni), který je autorovou prvotinou, vznikl podle stejnojmenné divadelní hry, jež v podání skupiny 1110 Produce získala v roce 2013 hlavní cenu na 10. ročníku Suginamského divadelního festivalu (Suginami engekisai). Kniha byla nominována na literární cenu japonských knihkupců Hon’ja Taišó 2017. V témže roce na ni autor navázal románem Než pravda vyjde najevo (Kono uso ga barenai uči ni).

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.