Jaký může mít dopad na psychiku mladého člověka únik informací na internet a do sociálních sítí?

Lea a její adoptivní sestra Su jsou skoro stejně staré, ale odmalička představují naprosté protiklady: zatímco Lea je rebelka a prudká povaha, Su je vzorná dcera a příkladná studentka. Když se společně vydají na Mallorcu do prázdninového rezortu Magaluf, který je proslulý svými kluby a nevázaným nočním životem, má jejich matka Ruth starost především o Leu. Z výletu se ale nevrátí Su. Ta je na útěku, skrývá se, pronásledována strachem a výčitkami svědomí. Existuje video, na kterém je zachycena, jak v nočním klubu v opilosti provozuje sex hned s několika muži. A tohle video se nezadržitelně šíří po internetu.

Ruth, matka obou dívek a úspěšná glasgowská soudkyně, zuří. Jak se něco takového vůbec mohlo stát? Jakou roli v celé věci sehrála Lea? Jak potrestat muže, kteří využili situace a Su takhle zneuctili? A dokáže svou milovanou dceru dostat zpátky domů, i když se Su brání jakémukoliv kontaktu a zametá za sebou stopy?

„FitzGeraldová se nebojí odpudivy´ch detailů, naopak čtenáři zprostředkovává úplny´, ničím necenzurovany´ příběh a zamy´šlí se nad hrozbami moderních technologií dnešního světa. Její postavy mají své kouzlo a její kniha je velmi čtivá.“ — 100percent Rock Magazine

„Je to opravdu skvěly´ psychologicky´ thriller, v němž jsou témata oběti a pomsty zachycena s prozíravostí a vhledem. Příjemně svižné dialogy a stopy autorčina černého humoru z něj činí příjemné čtení. Je však taky důležity´m morálním příběhem z doby internetu.“ — Scotsman

Číst více
79,00 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Žánr detektivka
Počet stran 255
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 30.09.2016
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,375 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Michaela Treuerová
Původní název Viral
Překladatel Lukáš Novák
EAN 9788074734762
Věk od 18
Edice Thrill
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

autor knihy

Helen Fitzgeraldová Helen Fitzgeraldová

Helen Fitzgeraldová


Pochází ze třinácti dětí, vyrostla v australském státě Victoria, dnes žije v Glasgow. Pracovala jako sociální pracovnice u kriminální policie. Je autorkou úspěšných thrillerů pro dospělé i mládež, z nichž největšího věhlasu dosáhly romány Smrtelně krásná, Poslední doznání, Dárce nebo Virál. Román Pláč se dostal do nominace na ceny Not the Booker Prize deníku Guardian a Theakston´s Old Peculier Crime Novel of the Year, udělovanou nejlepším britským autorům v žánru krimi.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.