Příběhy hrdinů 20. století

Paměť národa

Adam Drda

Poznejte dějiny prostřednictvím autentických svědectví těch, kteří je zažili na vlastní kůži!

Poznejte dějiny prostřednictvím autentických svědectví těch, kteří je zažili na vlastní kůži!

Knižní sbírka fascinujících případů obětí totalitní zvůle v Československu přináší pestrou mozaiku mapující všechno, co obyvatelé této země ve 20. století prožili: války, nacistickou a sovětskou okupaci, komunistické lágry, monstrprocesy, ale také vzepjetí proti totalitě. Pohnuté osudy, v kterých se zrcadlí jednotlivé éry našich dějin, jsou mnohdy napínavější než smyšlené thrillery. Zvláště jímavé jsou příběhy těch, kdo byli pronásledování jak totalitní mocí nacistickou, tak komunistickou… Jak řekla jedna z pamětnic:„Čím je člověk víc pod tlakem, tím se chová líp.“ Platí to pro vojáky z čs. posádky, jež se postavila v roce 1939 jako jediná Němcům, stejně jako pro prostého občana, který než by se upsal StB, raději volil život v šikaně.

Číst více
349,00 Kč doporučená cena
Nedostupné

detailní informace

Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 26.09.2016
Hmotnost 0,536 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 1
EAN 9788025905661
Věk od 15
Typ Kniha

Recenze

blesk.cz - Jak prožívali Češi 20. století, Etienne Blaha


„…Strádání, nespravedlnost a mnohdy i smrt spojuje příběhy pamětníků, které Adam Drda a Mikuláš Kroupa se svými kolegy posbírali do knihy Příběhy hrdinů 20. století. Pokud toužíte pochopit, z čeho naše současnost vychází, neváhejte a začtěte se..."

autor knihy

Adam Drda Adam Drda

Adam Drda


Publicista Adam Drda se věnuje především moderním dějinám a tematice holocaustu, působí jako externí redaktor Českého rozhlasu, je spoluautorem rozsáhlého dokumentárního cyklu Příběhy 20. století a jedním ze scenáristů stejnojmenného cyklu České televize. V roce 1989 začal pracovat v tehdy ještě samizdatové revue Střední Evropa, v letech 1999 až 2005 byl analytikem a reportérem české redakce BBC. Dlouhodobě přispívá do Revolver Revue, Respektu či Lidových novin, úzce spolupracuje se společností Člověk v tísni. V roce 2007 získal Cenu Ferdinanda Peroutky.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.