Výjimečný příběh dívky, která se ocitla ve víru íránské revoluce

Teherán, 1953. Mladý řidič Behrúz najde v postranní uličce sotva narozenou holčičku. Rozhodne se ji adoptovat a dá jí jméno Ária – a tím navždy ovlivní svůj život i ten její, který se ponese ve znamení jinakosti. O čtvrtstoletí později se schyluje k Chomejního revoluci a Ária se zamiluje do chlapce, který se ocitne na špatné straně dějin. Dokáže se dívka poprat o svoji budoucnost v divokém víru změn, který zemi obrátí vzhůru nohama?

Příběh dívky Árie se odehrává v turbulentním období íránských dějin. V šedesátých a sedmdesátých letech tato země totiž hned dvě revoluce. V roce 1963 započala takzvaná bílá revoluce, série reforem iniciovaných šáhem Rezou Pahlávím, a v roce 1979 přišla íránská revoluce, během níž byl šáh svržen a došlo k nastolení islámské republiky pod vedením ajatolláha Chomejního. Na pozadí těchto událostí žije Ária život nalezenky sužované nejistotou, kam vlastně patří a jaké je její místo v rychle se měnící společnosti, která ženám příliš nenahrává...

„Íránský Doktor Živago.“ – Margaret Atwoodová.

Z angličtiny přeložila Martina Neradová.

Číst více
399,00 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Počet stran 408
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 08.03.2021
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,543 kg
Jazyk čeština
Původní název Aria
Původní jazyk angličtina
Překladatel Martina Neradová
EAN 9788076621091
Věk od 15
Edice Fleet
Typ Kniha
Vazba vázaná s papírovým potahem bez laminace

Recenze

Databazeknih.cz - Citlivý obraz človeka na pozadí dejin


„Kniha pôvodom iránskej spisovateľky Nazanine Hozar mi určite rozšírila obzory a bude mať na mojej poličke čestné miesto. Autorka sa nesnaží tlačiť na pílu, ale darí sa jej vyvolať v čitateľovi pestrú škálu emócií, spôsobenú hlavne kultúrnymi rozdielmi a hraničnými situáciami, keď smrť dýcha postavám na krk, zatiaľ čo sa snažia ochrániť svojich blízkych.“

autor knihy

Nazanine Hozarová Nazanine Hozarová

Nazanine Hozarová


Nazanine Hozarová se narodila v Íránu na začátku islámské revoluce a během irácko-íránské války v osmdesátých letech se i s rodinou přestěhovala do Kanady. Vystudovala kreativní psaní na University of British Columbia.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.